Koszyk
...jest pusty

Zobacz
Kategorie

TORBY I PLECAKI (25)

Informacje

NOWY ORYGINALNY PLECAK KOSTKA WP

79.00 zł 75.00 zł

Produkt niedostępny
Zabytkowy i dość "wiekowy" plecak szyty dla Wojska Polskiego od początków lat 50 XIX aż do roku 1989. Można go nazwać plecakiem pokoleniowym, ponieważ "chodził w tym twój dziadek, chodził w tym twój tato, chodzisz Ty i chodzić będą Twoje dzieci". Mimo zaprzestania produkcji używany był głównie przez żołnierzy ZSW jeszcze w 2007 roku. Powodem jego długowieczności była duża odporność na przetarcia/rozerwania

Plecak o pojemności około 20 litrów. W skład podstawowego składu wchodziły: plecak i szelki ( w wojsku był dodatkowo pas na którym zawieszony był: chlebak, pokrowiec na saperkę, ładownica, ewentualne bagnet, manierka czy OP1). Plecaki te były robione z bardzo wytrzymałego materiału jakim był brezent. Nowe kostki były nieprzemakalne, po pewnym czasie traciły tą cechę.

Boki plecaka jak i spodnia jego część ma podwójną warstwę brezentu. Plecak miał jedną dużą komorę z dwoma luźnymi kieszonkami wewnątrz. Chcąc otworzyć plecak, wpierw otwieraliśmy klapę na dwa paski i 2 przelotki w klapie, następnie były dwa skrzydełka otwierane na jedną przelotkę i pasek. Te skrzydełka służyły temu by zawartość plecaka nie wyleciała podczas działania w nim.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Nowości
Kamuflaż wz.93

NOWY ZESTAW TYPU GORE-TEX KURTKA + POLAR + SPODNIE SUMMIT !

899 zł   499 zł !


Kurtka Helikon PL Wz.93

349.00zł

Kurtka Helikon PL Wz.93

Kurtka Wz.MON typu GORE-TEX w kamuflażu Wz.93

359.00zł 329.00

Kurtka Wz.MON typu GORE-TEX w kamuflażu Wz.93

Wojskowa Kurtka Cordura wz93 Kornaś

289.00zł

WOJSKOWA KURTKA CORDURA wz93

Polecamy
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.