Koszyk
...jest pusty

Zobacz
Kategorie

BROŃ P.C.U. (27)

Informacje

Pistolet Vis Wz.35 Radom DEKO 1938 r.

22,000.00 zł

Producent:F.B. Radom
Produkt niedostępny
Polski Pistolet Vis Wz.1935. Fabryka Broni Radom 1938 rok produkcji.

Broń Pozbawiona Cech Użytkowych z certyfikatem CLK KGP .
 Bez zezwolenia , wymagana rejestracja w KWP w terminie  5 dni od daty zakupu.

Stan:

Pełna zgodność numeryczna. Tylko polskie oznaczenia . Oryginalna oksyda zachowana w ok. 90%. W zestawie oryginalny magazynek polskiej produkcji z cechami kontrolnymi.
Pistolet można przeładować i oddać tzw. "suchy strzał " .

 ZAKAZ WYWOZU BEZ ZGODY WOJEWÓDZKIEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW - NO EXPORT

"Historia:

Vis – polski pistolet samopowtarzalny wz.35, konstrukcji Piotra Wilniewczyca i Jana Skrzypińskiego. Pierwotna nazwa pistoletu WiS, utworzona od pierwszych liter nazwisk konstruktorów, została na żądanie Departamentu Uzbrojenia zmieniona na Vis (łac. – siła).

Pierwszy prototyp powstał w 1930. Projekt zgłoszono do Urzędu Patentowego w Warszawie 15 stycznia 1931, patent nr 15567 przyznano 8 lutego 1932. Pistolet wzorowany był na Colcie M1911. W 1936 Fabryka Broni w Radomiu rozpoczęła produkcję seryjną. Równocześnie wprowadzono pistolet na uzbrojenie kadry zawodowej Wojska Polskiego.

Do wybuchu wojny wyprodukowano 49 400 sztuk pistoletów.

Po przejęciu fabryki przez Niemców w 1939 produkcję kontynuowano, stopniowo przenosząc ją do fabryki Steyr w Austrii. Niemcy wyprodukowali 312 tysięcy (inne szacunki to około 385 tys.[2]) Visów dla własnych potrzeb. Niemieckie Visy były wytwarzane w kilku wersjach, różniących się wykończeniem i szczegółami konstrukcyjnymi. Ich jakość była niższa od Visów wyprodukowanych przed wojną. Wyprodukowane dla Wehrmachtu Visy nosiły oznaczenie Pistole 35(p)[3].

Pistolet był także montowany w warunkach konspiracyjnych, z części wykradanych z fabryki.

Od 1992 był produkowany w Zakładach Metalowych Łucznik w Radomiu, głównie dla kolekcjonerów broni.

Opis techniczny

Vis działał na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, zamek ryglowany przez przekoszenie lufy. Lufa jest związana z zamkiem za pomocą dwóch rygli na górnej powierzchni lufy współpracujących z wycięciami ryglowymi w zamku. U spodu lufy znajdował się występ współpracujący ze szkieletem, zapewniał on obrót lufy podczas ryglowania. Mechanizm spustowo-uderzeniowy kurkowy bez samonapinania (SA). Kurek można zwolnić bez strzału za pomocą dźwigni zwalniacza umieszczonego po lewej stronie tyłu zamka. Vis posiada samoczynny bezpiecznik chwytowy na grzbiecie rękojeści, uruchamiający się po zniesieniu nacisku dłoni. Po wystrzeleniu ostatniego naboju z magazynka zamek zatrzymuje się w tylnym położeniu na zaczepie zamka. Stałe przyrządy celownicze składające się z muszki i szczerbinki. Magazynek 8-nabojowy, jednorzędowy."

Bibliografia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_Vis_wz._35

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Nowości
Kamuflaż wz.93

NOWY ZESTAW TYPU GORE-TEX KURTKA + POLAR + SPODNIE SUMMIT !

899 zł   499 zł !


Kurtka Helikon PL Wz.93

349.00zł

Kurtka Helikon PL Wz.93

Kurtka Wz.MON typu GORE-TEX w kamuflażu Wz.93

359.00zł 329.00

Kurtka Wz.MON typu GORE-TEX w kamuflażu Wz.93

Wojskowa Kurtka Cordura wz93 Kornaś

289.00zł

WOJSKOWA KURTKA CORDURA wz93

Polecamy
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.